Історія бібліотеки

Історія бібліотеки смт Стрижавка

        Історія бібліотечної справи в смт Стрижавка бере свій початок з далекого ХІХ століття. У палаці графа Миколая Грохольського була власна велика бібліотека, яка займала друге місце за чисельністю книг в Україні, поступаючись тільки бібліотеці графів з Катеринослава ,але у 1918 році палац пограбували і спалили. Кажуть, що триповерхова будівля   горіла близько трьох місяців. Книги викидали через вікна на подвір’я, топтали і спалювали . Унікальна бібліотека повністю згоріла .
        У вересні місяці 1920 року у Стрижавці була відкрита хата- читальня ,в якій селяни слухали лекції та доповіді . Жителі села могли почитати газети, книжки.За книгою місцевого вчителя В.І.Діденка «Стрижавка – перлина північно-східного Поділля» бібліотека у Стрижавці відкрилася у 1927 році у приміщенні католицького костелу «Семи Скорбот Божої Матері»,хто був першим бібліотекарем відомостей не збереглося.
    З 1939 року почала працювати бібліотекарем Бесядовська Ванда Фердинандівна.Саме Ванда Фердинандівна стояла біля витоку створення бібліотеки і присвятила своє життя, у 18 років прийшла в бібліотеку, тут залишилася, знайшовши в цьому своє покликання і  пропрацювала у бібліотеці 50 років .
         В роки Великої Вітчизняної війни бібліотека була спалена ворогом. Та  після визволення Стрижавки, вона відновила свою діяльність, розмістившись в костелі. Люди зносили книги, а також дарували  бібліотеці свої.
         У 1972 році на допомогу Ванді Фердинандівні прийшла на роботу Волхова Софія Степанівна ,яка незабаром заочно закінчила Тульчинське училище культури і почала працювати у дитячому відділенні   бібліотеки .
        Софія Степанівна особисто збирала краєзнавчі матеріали про Стрижавку -з періодики , зі спогадів , і у 1994 році вийшла в світ друкована власноруч папка «Історія смт Стрижавка» , завірена печаткою та підписами працівників селищної ради вона пропрацювала у бібліотеці 27 років ,за що була нагороджена почесними грамотами .У 1989 році на посаду бібліотекаря після закінчення школи прийшла працювати Олійник Ганна Вікторівна.
        В 1992 році бібліотека була тимчасово переведена до приміщення селищної ради –в актову залу. У селищній раді бібліотека проіснувала всього 6 років .У ці роки у бібліотеці був великий вибір журналів та газет - до 40 назв примірників .   
        З 1998 року бібліотека перейшла в приміщення старого дитячого садочку.
        У 2001 році у приміщенні вечірньої школи продовжила роботу Стрижавська бібліотека ,яка і по цей день там працює .
На даний момент у бібліотеці працює Олійник Ганна Вікторівна-завідуюча бібліотекою .  
З кожним роком це книжкове царство стає все привабливішим для своїх користувачів, на сьогодні селищна бібліотека - це територія дитинства, спілкування, набуття і закріплення знань, отримання нової інформації.
І дійсно сьогодні бібліотека – це не тільки картотеки й каталоги, стелажі з книгами, газетами й журналами. Завітавши сюди і ставши читачем цієї бібліотеки, ви зможете задовольнити найрізноманітніші свої запити на книгу та інформацію.
 З 2008 року  бібліотека завдяки Вінницькій районній ЦБС перша в районі серед бібліотек  надає читачам доступ до світової мережі Інтернет. 
Бібліотека приймає участь у районних та обласних конкурсах , проводить різні масові заходи.

Немає коментарів:

Дописати коментар